Račanskí vinári rozbehli pri zimnom reze výzvu „hore bez“

Začala to jedna fotografia, teraz sa pridávajú ďalšie a ďalšie. račianski vinohradníci rozbehli počas posledných dní, keď teploty klesli pod bod mrazu, nezvyčajný challenge.

Trend otužovania sa, keď sú sociálne siete plné záberov ľudí v ľadovej vode, neobišiel ani pestovateľov viniča. Tí však asi nemajú veľa času na rekreáciu pri vode, a tak spojili príjemné a zdravé s užitočným – otužujú popri práci vo vinici!

Karol Križanovič odštartoval bláznivú výzvu „hore bez“

Ako prvý zverejnil svoju fotografiu „hore bez“ Karol Križanovič mladší, ale postupne sa pridávajú aj ďalší. Každý, kto pridá fotku, vyzve ďalšieho.

Odvážili sa tak už napríklad známy propagátor račanského vinárstva Ivan Vrana, exstarosta Peter Pilinský, Križanovičov parťák Pavol Janžo, Michal Kompauer či Lukáš Hulanský.

Zatiaľ ešte nenabrala odvahu žiadna z miestnych pestovateliek. Takisto sa čaká, či sa k výzve pridajú aj ďalší vinohradníci z niektorého iného regiónu.

V súčasnej situácii, keď sú možnosti predaja výrobkov limitované a vinárske akcie zrušené od jesene, je každá nová forma propagácie vítaná. A aj verejnosť sa má šancu takýmto virálnym spôsobom šancu dozvedieť, čo sa vlastne v tomto období deje okolo krov vínnej révy.

Spomedzi diskutujúcich dám však už padli návrhy, aby sa z fotografií vytvoril vinohradnícky kalendár podobne, ako ich už dlhšie ukazujú vypracovaní hasiči. Necháme na čitateľoch, aby posúdili, či by takýto počin mal u verejnosti úspech.

jb, Foto FB profily vinohradníkov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *