Program vinobrania v Rači okorení Polemic, Gladiator, Bystrík či Peter Bič Projekt

Klasické Račianske vinobranie sa tento rok uskutoční 9. až 11. septembra 2022, opäť v trojdňovom formáte od piatka do nedele.

V Amfiteátri v Knižkovej doline, ale aj na ďalších miestach, sa po dvojročnej prestávke spôsobenej pandemickými reštrikciami a opatreniami opäť predstavia slovenské hudobné hviezdy, vinohradníci a ďalšie komunity avizujú alegorický sprievod a už tradične nebude chýbať sladký burčiak ako aj občerstvenie od výmyslu sveta.

Mapa vinobrania Rača 2022

HLAVNÁ SCÉNA / amfiteáter, Knižkova dolina

Piatok 9.9.
17.00 FUSION Rača – hudobno /spevácky zbor pre tínedžerov
18.00 Old School Brothers – víťazi show „Slovensko má talent“
19.30 POLEMIC a Medial Banana
21.00 DJ WOODEE
23.00 Záver

Sobota 10.9.
11.30 Festival „Folklórnych nádejí“ – 0. ročník prehliadky sólistov, inštrumentalistov a spevákov ZUŠ Vrbenského a ich hostí
14.00 Otvorenie Vinobrania a požehnanie úrody
14.30 Vyhodnotenie súťaží Račianskeho vinohradníckeho spolku

1. Súťaž o najkrajší a najväčší strapec muštových a stolových odrôd hrozna
2. Súťaž o najlepší burčiak

14.45 Ukážky lisovania hrozna s Račianskym vinohradníckym spolkom
15.00 Folklórny súbor Ekonóm
16.30 CIMBAL BROTHERS
18.30 Bystrík Banda
20.00 GLADIATOR
21.00 MILAN LIESKOVSKY / EXCLUSIVE
24.00 Záver

Nedeľa 11.9.
14.00 DFS PRVOSIENKA z Bratislavy, program „Ako sme ju budili…“
15.00 Folklórny súbor Technik
16.30 Janko Kulich & Kolegium
18.00 PETER BIČ PROJEKT
19.30 Heľenine Oči
21.00 Záver

Vinári Jozef Štibráni a Dušan Žitný prinášajú strapec hrozna, za nimi nasleduje Bakchus s jeho družinou. Záber z roku 2014.

Kruháč SCÉNA / Nám. A. Hlinku

Piatok 9.9.
17.00 The Showtime (M. Koreň, L. Hulanský, L. Molnár, Joe Parkinson)
19.00 HS Šubínovci
21.00 Záver

Sobota 10.9.
13.30 Spevácky súbor Račan
14.30 DH Bučkovanka
17.00 Moštenskí Pajtáši
18.30 Jadranka
20.00 SENZUS
22.00 Záver

Nedeľa 11.9.
14.00 Ľudová hudba Sekvoja
15.00 Heligonica
16.30 Dychová hudba Mistříňanka
18.30 DUCHOŇOVCI
20.00 Záver

Vinobranie
Račianske vinobranie 2013: K vinobraniu patrí burčiak a dobrá zábava.

CHILLOUT ZÓNA / Alstrova 249

Oddychová zóna s príjemnou hudbou

Sobota 10.9.
11.00 – 12.00 Ľudové melódie / Viktor Lakatoš
13.00 – 16.00 Svetoznáme melódie / Duo May I Music You? / Simona Polakovičová (spev) a Adam Brutovský (klavír)
14:00 Krst románu Lucie J. Polakovičovej
17.00 – 21.00 Jazzové tóny / Matej Chovanec (klavír) a Rastislav „Pengy“ Peniaštek (gitara)

Nedeľa 11.9.
14.00 – 17.00 Filmové melódie
14.00 Melinda Dvořáková (klavír) a Emanuel Gabriel Dvořák (gitara)
15.00 Melinda Dvořáková (klavír)
16.00 Melinda Dvořáková (klavír) a Lucia Dundeková (husle)
18.00 – 20.00 Jazzové tóny / Oliver Kucharovič (basgitara) a Lenka Molnárová (spev)

Detská zóna / Park J. M. Hurbana

Nafukovacie atrakcie
piatok, 15.00 – 20.00 h
sobota – nedeľa, 11.00 – 20.00 h

Piatok 9.9.
17.00 MIA Farbičkový koncert
19.00 Záver

Sobota 10.9.
11.00 – 18.30 HRY A SÚŤAŽE
14.30 – 17.30 Maľovanie na tvár
11.30 Hry a súťaže
13.00 Hry a súťaže
14.00 Alžbeta Písečná – spev
15.00 Divadlo Babena: „Putovanie rozprávkovom“
17.00 Divadlo Babena: „Ako si mačky kupovali televízor“
18.00 Diskotéka s bublinkovou párty

Račianske šachobranie / Bratislavská šachová akadémia
10.9., 14.00 – 18.30 h
14.00 Registrácia do turnaja, simultánky a oboznámenie sa s pravidlami
14.15 Simon Matejka hrá naslepo proti vylosovanému súperovi
14.45 Martin Srnák – simultánka proti deťom
15.15 Račianske šachobranie – miniturnaj 6 kôl, tempo 10 min / partia
17.15 Vyhodnotenie turnaja a voľné hranie

Nedeľa 11.9.
11.00 – 18.30 HRY A SÚŤAŽE
14.30 – 17.30 „VINODIELNE“ s Katkou Kosánovou
11.30 Hry a súťaže
13.00 Hry a súťaže
14.00 Adrian Krištofič – bicie
15.00 Divadlo SpozaVoza: „Ružová rozprávka“
17.00 Divadlo Úsmev: „Veľkí herci malým deťom“ – koncert
18.00 Diskotéka s bublinkovou párty

SPRIEVODNÉ PODUJATIA

Farský kostol sv. Filipa a Jakuba / Alstrova 121
Nedeľa 11.9., 10:30 h Slávnostná sv. omša s poďakovaním za tohtoročnú úrodu

Račiansky muzeálny spolok / Obecná záhrada, Alstrova 249
Piatok 9.9., 14:00 – 15:00 h
Slávnostné uvítanie nového vydania knihy „Vinohradnícke povesti“ D. Luknárovej a Z. Kuglerovej s autogramiádou.

Predstavenie zábavno-poznávacej vymaľovánky „Vymaľuj si Raču“.

Vínna záhrada – OZ Terroir Rača / Koloničova kúria, Nám A. Hlinku
piatok 9.9., 17:00 – 23:00 h
sobota 10.9., 14:00 – 23:00 h
nedeľa 11.9., 13:00 – 22:00 h

Neriadená Degustácia Naprieč račianskym chotárom / v ponuke výlučne vína z račianskych viníc.

Výstava fotografa Viktora Szaba „Príroda očami fotografa“.
Nedeľa 11.9., 15:00 – 16:30 h

Ukážka lisovania hrozna, ponuka hroznového muštu pre malých i skôr narodených návštevníkov vinobrania.

Vinobranie expres

Kyvadlová doprava histor. vlakom Vajnory – Východné – Rača

Klub železničnej nostalgie Bratislava Východ

10. – 11.9., Každú nepárnu hodinu z Rače
od 9.00 h do 17.00 h

Každú párnu hodinu z Vajnor
od 10.00 h do 18.00 h

Železničné múzeum SR Bratislava-Východné
10. – 11.9., 11.10 h, 13.10 h, 15.10 h – prehliadky so sprievodcom / Info: www.kzn.sk

VÝSTAVY

Miestny úrad, Kubačova 21
piatok 9.9. – sobota 10.9., 12.00 – 19.00 h
nedeľa 11.9., 10.00 – 18.00 h
Výstava obrazov „RÔZNORODOSŤ“ /
Ing. Gabriel Lovecký

Račiansky muzeálny spolok / Červená lisovňa Nemecký kultúrny dom, Barónka 3
sobota 10.9., 11.00 – 20.00 h
nedeľa 11.9., 11.00 – 18.00 h

sobota, 11.00 h Otvorenie expozície

„Obchody, dielne a remeselníci v starej Rači“
Fotografie, informačné texty, exponáty spojené s diskusiou a krátkymi prednáškami.

Výstava obrazov Rače maliara Vojtecha Polakoviča.

Predaj kníh a vymaľovánky o Rači.

Patchworkársky cech / Nádvorie Obecný dom, Alstrova 249
sobota 10.9., 10.00 – 20.00 h
nedeľa 11.9., 14.00 – 19.00 h

sobota, 10.00 h Otvorenie výstavy

Ukážky prác, rôznych postupov a techník.

Dielnička: Ušijeme si spolu látkovú brošňu.

Slovenský zväz záhradkárov / Nemecký kultúrny dom, Barónka 3
sobota 10.9., 10.30 – 18.00 h
nedeľa 11.9., 10.00 – 18.00 h

sobota, 10.30 h Otvorenie Výstavy ovocia, zeleniny a kvetov

Klub paličkovanej čipky Rača / Nemecký kultúrny dom, Barónka 3
sobota 10.9., 10.30 – 18.00 h
nedeľa 11.9., 10.00 – 18.00 h

sobota, 10.30 h Otvorenie Výstavy KPČ

STÁLE EXPOZÍCIE

Račianska izba MOMS / Stála expozícia Račianskej izby / Obecný dom, Alstrova 249
sobota 10.9. – nedeľa 11.9., 14.00 – 18.00 h

Vojensko-historické múzeum ZVV / Expozícia Zväzu vyslúžilých vojakov gen. M. R. Štefánika / Detvianska 12
sobota 10.9. – nedeľa 11.9., 15.00 – 19.00 h

ŠPORTOVÉ PODUJATIA

Nedeľa 11.9.
9.00 – 15.00 h – Račiansky strapec – súťaž v karate, športový areál Tbiliská
9.00 h – 19. ročník Vinobraneckého turnaja ml. dievčat, ZŠ Tbiliská
10.30 h – Futbalové stretnutie II. Ligy: FK Rača – Spartak Myjava, areál FK Rača, Černockého

STÁNKOVÝ PREDAJ

Piatok 9. 9., 8.00 – 24.00 h
Sobota 10. 9., 8.00 – 24.00 h
Nedeľa 11. 9., 8.00 – 22.00 h

KOLOTOČE

Piatok 9.9., 8.00 – 24.00 h
Sobota 10.9., 8.00 – 24.00 h
Nedeľa 11.9., 8.00 – 22.00

Zdroj: MČ Rača

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.