Svätojánska noc vo vinici prinesie pohodu a dobré vibrácie

Vypadnúť na pár hodín z hektického života metropoly. Užiť si pohodový večer s dobrým jedlom, pitím a v spoločnosti priateľov. K tomu decentný program plný príjemných až mystických vibrácií pri pohľade na plápolajúcu vatru či rozsvecujúce sa svetlá mesta. To všetko prinesie ďalší ročník obľúbeného podujatia vo viniciach nad Račou.

Vinica Tále je miestom príjemných stretnutí najmä počas víkendov.

Svätojánska noc vo vinici Tále sa tentoraz v prípade priaznivého počasia uskutoční v sobotu 25. júna. Vinohrad s areálom sa otvorí pre návštevníkov už od 15. hodiny. Zapáleniu vatry (cca 20:30 h) budú predchádzať vystúpenia pouličných muzikantov a po dohorení veľkého ohňa zasa príjemné skladby ostravského pesničkára Pavla Kvasnicu.

Svätojánske ohne už tradične horia nad Račou. Na bezpečnosť dozerajú dobrovoľní hasiči z DHZZ Bratislava-Rača.

O bezpečnosť pri manipulácii s ohňom sa ako po iné roky postarajú hasiči z Dobrovoľného hasičského záchranného zboru v Rači pod vedením Marcela Kadlečíka a Daniely Rősslerovej-Olenočinovej.

Hra na UFO bubníky

Pre ľudí, ktorí milujú jednoduché rytmy, budú k dispozícii na vyskúšanie a zahranie si aj s výkladom účinkujúcich umelcov malé kovové bubníky pripomínajúce UFO (Drum Handpan). Dokáže na ne intuitívne hrať každý, kto má v sebe rytmus! Stačí nabrať odvahu a vyskúšať ich.

Slobodná duša: Adam „Faun“ Magula

Fujarista, píšťalkár, poviedkar. Ako malý si prial byť čarodej. Teraz čaruje ľuďom úsmev svojimi vibráciami a hudbou z pradávnych koreňov, vesmírnych výšin aj hĺbok éteru. Predvedie skladby zo svojho albumu Harmónia v Záhrade, ale môžete sa k nemu pridať a zahrať si spolu na ufo bubníky. Faun vám vraj ukáže, ako sa dá s mierou a citom dotknúť hviezd.

Adam Faun

Streetart tajfún Sisa

Miluje priestor, v ktorom sa pohybuje. Miluje cesty života, aby sme mohli tvoriť, liečiť, dýchať a vytvárať ďalší priestor pre ďalšie možnosti. Jej doména je Busking, (streetart). Pouličné umenie všetkého druhu. Stačí jej nájsť pekne energické miesto na prejav pocitov a emócií hraním hudby.

Stretart Sisa

Na ulici cíti inšpiráciu, slobodu, nespútanosť. S radosťou z hudby sa podelí aj s vami.

Pesničkár Milo Horínek

Gitarista, spevák a tiež vtipkár. Okrem piesní píše aj básne, ktoré prednáša medzi piesňami. Vystupoval s kapelou Milo a iné zvery. Už roky produkuje bonvivánske veselé koncertíky plné vtipu, poézie, muziky a možno aj náznakov jemnej meditácie či zamyslení.

Pesničkár Milo Horinek

Ohňová šou

Ohňová šou
Atmosféru svätojánskej noci spestrí po zotmení aj duo „ohniarok“ z Flamenco Fire & Belly Arts, ktoré predvedú v objatí mystickej scenérie pod hviezdami svoje umenie pri krotení plameňov.

Ohňová šou Flamenco Fire Belly Art

Program Svätojánskej noci 2022

14:30 Otvorenie areálu
15.-17.00 Skúška hry na ufo bubníky (Drum Handpan) pre záujemcov
18.00 Sisa Streetart
19.00 Adam Faun Magula (streetart+fujara)
20.30 Zapálenie Svätojánskej vatry
21.30 Pesničkár Milo Horinek
22:00 Ohňová šou

Jedlo a pitie

K dispozícii bude teplé jedlo z grilu, ale aj minútky či slané pečivo k vínku.

Pri výhľade na panorámu mesta a sledovaní programu si môžete dopriať dúšok vínka z okolitých viníc. K dispozícii bude aj vychladené nealko.

Trasa a inštrukcie

Organizátori žiadajú návštevníkov, aby preferovali pri príchode do vinice peší výšľap – z centra Rače to nie je do vinice Tále viac ako 10-15 minút chôdze. Miesto na Google Maps si môžete pozrieť tu.

Ako sa dostať do Vinice Tál

Štvornohí miláčikovia na vôdzke sú vítaní, rovnako nie je problém s odparkovaním bicyklov či kolobežiek.

Pokyny pre návštevníkov
Svätojánska noc 2022: Program

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *