Svätojánska noc vo vinici ponúkne 24. júna magický program

Magický večer pod hviezdami. Tradičná Svätojánska noc v objatí račianskych vinohradov vo vinici Tále (mapka) prinesie návštevníkom gastronomické, hudobné aj vizuálne zážitky.

„Tešiť sa môžete na dobré jedlo a pitie, tóny špeciálnej harfy, ľudové melódie v podaní harmoniky či fujary, ale aj známe hity, ktoré všetci poznáme a môžeme si ich spolu zaspievať,“ opisuje organizátor základné kontúry programu, ktorý spestrí ponuku podujatí na konci školského roka a pred blížiacimi sa prázdninami.

Svätojánsku vinicu zažijete vo vinohrade Tále nad Račou

Okrem impozantnej svätojánskej vatry bude súčasťou programu po zotmení aj ohňová šou.

V cene vstupného (4 €) bude uvítací drink zdarma – samozrejme aj v nealko verzii. Deti a seniori vstupné neplatia.
Areál sa pre verejnosť otvára už od 15:00 h, program sa začne po 17:00 h.

V rámci programu sa môžete tešiť na týchto účinkujúcich:

Harfistka Olha Dutchuk

Spieva a hrá na ukrajinskom ľudovom nástroje – bandura, podobnom harfe, už viac ako 20 rokov. Venuje sa klasickej aj ľudovej hudbe, spieva tiež slovenské ľudové piesne. V mladosti ako študentka pravidelne vyhrávala rôzne umelecké súťaže.

Olha Dutchuk spieva a hrá na ukrajinskom ľudovom nástroje – bandura, už viac ako 20 rokov.

V súčasnosti sa venuje aj výuke hudby. „Mám veľkú radosť, keď so mnou spievajú deti v škole,“ prezradila o sebe. V jej reprtoári nechýbajú skladby ako Ave Maria, Se tu m’ami, či Bella ciao, zo slovenských rôzne detské a ľudové melódie a samozrejme aj ukrajinské ľudové piesne Ticha voda či Hlboká studňa.

Živel s fujarou Adam Faun

Fujarista, píšťalkár, poviedkar. Ako malý si prial byť čarodej. Teraz čaruje ľuďom úsmev svojimi vibráciami a hudbou z pradávnych koreňov, vesmírnych výšin aj hĺbok éteru. Predvedie aj skladby zo svojho albumu Harmónia v Záhrade.

Adam Faun Magula

Jan Grabec (Veselá heligonka)

Heligónkar, spevák, pesničkár pochádzajúci z Veselí nad Moravou žije už 14 rokov v Trenčíne. Spieva moravské, slovenské, české, poľské a aj vlastné pesničky, ktoré zozbieral na CD albume „Trančiansky vodník“. Vystupuje vo všetkých okolitých krajinách a pravidelne organizuje stretnutia heligonkárov a harmonikárov na Morave aj na Slovensku.

Jan Grabec (Veselá heligonka)

Peter Kuna (P.A.M Band)

Legendárne československé rockové hity v pásme „Legendy“, pri ktorých si môžete zaspievať, rozcítiť sa, ale aj si schuti zaskákať!

Peter Kuna a P.A.M Band

Ohňová šou Flamenco Fire & Belly art

Tieto dámy to s ohňom vedia! Vizuálnym vyvrcholením svätojánskej noci bude po zotmení vystúpenie dua „ohniarok“ z Flamenco Fire & Belly Arts. V objatí mystickej scenérie pod hviezdami svoje umenie pri krotení plameňov.

Ohňová šou v podaní Flamenco Fire & Belly art. Foto: Karol Srnec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *