Aktualizovaná mapa račianskych viníc

Račiansky spolok si dovoľuje predstaviť podrobnú mapu račanského vinohradníckeho chotára. Trvalo niekoľko mesiacov dať ju dohromady a naplniť informáciami. Určite tam ešte nie je všetko, ale budeme tento materiál aktualizovať a priebežne dopĺňať.

Nájdete v nej nielen jednotlivé hony a ich názvy, ale aj miesta, kde sa pravidelne či príležitostne otvárajú vinice, sú tam zaznačené aj existujúce malé viechy či vinotéky v Rači.

Podrobnosti o vinohradníckom chotári Rače si môžete pozrieť aj cez autorskú vrstvu v Google Maps

V mapke tiež nájdete miesta, ktoré sú niečim zaujímavé z pohľadu histórie vinohradníctva u nás, ako napríklad Genofond Frankovky modrej, sošku Urbánka, Vajspeterskú vodnú nádrž a iné.

Snáď vám mapka pomôže zorientovať sa v našom chotári a možno aj objaviť miesta, o ktorých ste nevedeli a stanú sa cieľom vašej najbližšej vychádzky.

Ak máte pocit, že by sa do mapy malo ešte niečo doplniť prípadne opraviť, píšte nám do správy aj so zdôvodnením vášho návrhu.

Súčasťou mapy sú detailné informácie o jednotlivých miestach.

Ďakujeme za priazeň a tešíme sa na stretnutia pri dobrom lokálnom víne a debatách o našich vinohradoch, ktoré sa v súvislosti s Račou objavujú už od 13. storočia – teda od prvých zmienok o jej existencii!

Projekt vznikol vďaka príspevku od Mestskej časti Bratislava-Rača.

Interaktívnu verziu mapy si môžete prezrieť tu.

Všetky práva na texty, fotografie a layout mapy vyhradené.

Autor: Račiansky spolok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *