Nové suveníry z Rače: Do vinohradu, pod víchu aj na doma

Na viaceré dopyty fanúšikov a sympatizantov projektu Račanský vinohradnícky chodník reagujeme ponukou premiérovej kolekcie suvenírov.

Prvá séria vizuálnych a textových motívov je venovaná predovšetkým vinárskej a vinohradníckej tradícii v Rači, ale nájdete v nej aj odkazy na tradičné rečové zvraty – v textoch preto nehľadajte gramatickú dokonalosť či súlad so spisovnou slovenčinou.

Pocta vinohradom

Špeciálne miesto v tejto limitovanej kolekcii značky Víno Merch patrí bielemu bavlnenému tričku s logom Račanský vinohradnícky chodník a dominantnej centrálnej časti vizuálu, ktorú tvoria názvy najznámejších a stále rodiacich vinohradníckych honov v chotári.

Motív trička „Pocta račanským vinohradom“ tvoria historické názvy viníc. Ilustračné foto

„Ide o našu poctu račanským vinohradom a ľuďom, ktorí sa o ne po stáročia starali a dodnes starajú aj napriek všetkým okolnostiam, ktoré robia z tohoto remesla často skôr reholu,“ uviedol za tvorcov merchu zakladajúci člen Račianskeho spolku Ján Bednarič.

Autorom loga je grafický dizajnér, ilustrátor a fotograf Vlado Holina (viac tu).

Ďalším motívom je jedno z 12 prikázaní majiteľa a návštevníka vinohradu: Ked nevíš pomóct, aspoň nezavadzaj. V tejto sérii budú postupne pribúdať ďalšie prikázania (viac tu).

Tričko Tretie prikázanie s nápisom v račanskom dialekte – aj s gramatickými chybami. Ilustračné foto

Tričká a neskôr aj mikina s kapucňou budú v priebehu decembra dostupné v bežných veľkostiach (M, L, XL, XXL).

Merch môže byť aj originálnym vianočným darčekom pre milovníka vína alebo lokálpatriota každej vekovej kategórie.

Doručovanie v rámci Bratislavy a okolia zabezpečujeme popri osobnom odbere na výdajnom mieste v Rači aj vlastným rozvozom, preto garantujeme v prípade včasnej objednávky (do 19.12.) odovzdanie balíka ešte pred Vianocami.

Z predaja suvenírov poputuje časť výťažku na realizáciu ďalších aktivít Račianskeho spolku v oblasti podpory a propagácie malých producentov a tiež osvety pre návštevníkov viníc.

Aktuálnu ponuku suvenírov nájdete tu

rs, foto Víno Merch/Račanský chodník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *