Piatok s Račanským vinohradníckym chodníkom

Na našej stránke budeme pravidelne uverejňovať piatkový program na Račanskom vinohradníckom chodníku. Jednotlivé miesta môžete navštíviť či už peši, alebo sa odviezť Račanskou lokálkou (jazdu objednávajte tu), ktorú pre zááujemcov prináša agentúra We Are Wine – Víno Vo Vinici.

Prvá ponuka je už na najbližší piatok, t.j. 15. 7. V Rači pre vás budú na posedenie pri vínku či dobrom jedle otvorené tieto pivnice, dvory, vínotéky a vinohrady:

Historická pivnica pod Nemeckým kultúrnym domom (Ivan Holík, Dano Benkovič)

Jedinečné pivničné priestory pod Nemeckým kultúrnym domom vybudovali račianski Nemci v rokoch 2. svetovej vojny. Neskôr ich využívali Vinárske závody Rača a dnes ich má na starosti Račiansky vinohradnícky spolok. Návšteva pivnice je vhodná na schladenie v teplých letných dňoch – teplota sa v podzemí štandardne pohybuje okolo 12°C.

Pivnica pod NKD ponúka možnosť schladiť sa aj v horúcich dňoch.

Winzerhof Hulanský

Na upätí vinohradov v lokalite Vtáčky ponúkaju svoje vyvážené, komplexné, harmonické a lahodiace vína starousadlíci Hulanskí.

Winzerhof u Hulanských sa nachádza v susedstve viníc v lokalite Vtáčky.

Račianska vínotéka

Vinotéka Račianskeho vinohradníckeho spolku v historickej pivnice Koloničovej kúrií v starostlivosti vinohradníckej rodiny Kollárovej, ktorá vyrába aj vína bez histamínu. v pivnici môžete vidieť sochu sv. Hurbana posvätenú pápežom Jánom Pavlom II počas jeho návštevy v Rači.

Vinotéka Miloša Maťúša

V modernej vínotéke okrem kvalitného vína dorobeného výlučne z Račianskeho hrozna môžete ochutnať výborný medzinárodný tapas a espresso z viac ako 10 druhov káv.

Vínotéka Chvostek

Nádherne zrekonštruované historické priestory s veľkou záhradou a príjemným vnútorným aj vonkajším posedením.

Vinohradnícky dom Pavla Chvosteka s vinotékou a dvorom.

Otvorený dvor Rudolfa Rakytu

skúsený vinohradník a vinár ponúka okrem klasických račianskych odrôd výborné Chardonnay a tiež sladučké slamové víno. pán Rakyta je tiež známi svojim obšírnym a pútavým výkladom ku každej degustovanej odrode.

Otvorený dvor a pivnica u Kaja Križanoviča

Posedenie na dvore aj v autentickej pivnici, rezbárske umelecké diela pána domáceho, tradičné lokálne pochúťky pani domácej a s rôznych remeselných vín môžete ochutnať aj v Rači málo rozšírený Devín.

Vinohrad Tál

Vinohrad s nádhernou polohou s výhľadom na Bratislavský hrad a široké okolie s viac ako 200 slnečnými dňami v roku.

Vinica Tále ponúka príležitostné posedenie v obkľúčení vínnej révy.

Záhradný hostinec Šínweg

výletný hostinec s chutným jedlom a veľkou záhradou v krásnom prostredí medzi Malými Karpatmi a Račianskym vinohradníckym chotárom.

Strávte piatok u nás v Rači v krásnom a autentickom prostredí, ochutnajte skvelé vína, spoznajte príjemných ľudí a prežite nezabudnuteľné chvíle. Tešíme sa na vás.

Všetky vyššie zmienené miesta nájdete na Google mape tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *