Program vinobrania: Čo vás čaká na Dňoch burčáku v Rači?

Podobne ako v roku 2020 sa v Rači uskutoční vinobranie v obmedzenom režime z dôvodu epidemiologickej situácie a opatreniam a usmerneniam ÚVZ SR a RÚVZ Bratislava. Dni burčáku 2021 – komorné Račianske vinobranie sa koná v sobotu 11. a nedeľu 12. septembra 2021.

Program bude rozdelený na niekoľko miest – amfiteáter v Knižkovej doline, Park J. M. Hurbana, ale môžete navštíviť aj otvorené dvory, pivnice a tiež vinice miestnych producentov.

Chýbať nebude ani tradičný alegorický sprievod.

Výber z programu:

Piatok 10. 9. 2021

Vinica Tále (mapka tu)

16:00 Ukážky lisovania hrozna

19:30 Koncert skupiny JellyBand Michala Jellinka a Roba Hoťku

Vinobranie vo vinici Tále bude prebiehať od piatka 10. septembra až do stredy 15. septembra, kedy je štátny sviatok Sedembolestná Panna Mária.

Sobota 11. 9. 2021

Alegorický sprievod

račianski vinohradníci v sprievode s DH Račianka a DHZO Bratislava-Rača.

Trasa: 9.30 h Nemecký kultúrny dom – Rača – Krasňany – Východné – Park J. M. Hurbana

Amfiteáter- Knižkova dolina

13.30 • Folklórny súbor Karpaty
15.00 • H&T Dance Company: „Princezná a žaba“ / tanečná interaktívna rozprávka pre deti
16.30 • Bukasový masív
18.00 • Robo Opatovský
19.30 • SALCO
20.30 – 22.00 • Kapela Avenue

Park J. M. Hurbana

12.00 h • Odovzdanie strapca hrozna a požehnanie
úrody / Park J. M. Hurbana
12.30 • Detský folklórny súbor Hájenka
13.00 • Spevácky súbor Račan
13.30 • Dychová hudba Račianka
15.00 • Ľudová hudba Jánu Stupku
16.30 • Dychová hudba Borovienka
18.00 • Marcela Molnárová a Alberto E. Hererra (flauta)
19.30 – 22.00 • DJ Woodee

Novinka: Vinobranie expres – kyvadlová doprava historickým vlakom Vajnory – Východné – Rača

Vinica Tále (mapka tu)

16:00 Ukážka zberu a lisovania hrozna, ochutnávka šťavy

19:30 Koncert skupiny J&G Brothers Joska a Gabka Szelleovcov.

Mapka otvorených vinárstiev, viech a viníc:

Zoznam a mapka otvorených vinárstiev, viech a viníc

Nedeľa 12. 9. 2021

Amfiteáter Knižkova dolina

13.30 • H&T Dance Company:“Cililing a baletka“ /
tanečná interaktívna rozprávka pre deti
15.00 • Folklórny súbror Gymnik
16.30 • Guitarritos feat. Yoire Pérez García
18.00 • Peter Juhás „Poctený životom“ – krst debutového albumu
19.30 – 21.00 • DAVID BAND

Park J. M. Hurbana

14.00 • Dychová hudba Vištučanka
16.00 • RED CAT CABARET
17.00 • Salónny orchester Afrodité a svet muzikálov
19.00 – 21.00 • Hudobná skupina Orions

Vinica Tále (mapka tu)

16:00 Ukážka zberu a spracovania hrozna

19:30 Pásmo slova a hudby Funny Fellows

Vo vinici Tále vystúpia s pásmom slova a hudby obľúbení Funny Fellows s kapelníkom Romanom Féderom.

Kompletný program aj sprievodný program si môžete pozrieť tu.

Zmena programu vyhradená!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.