Súťaž najkrajších fotografií vína a vinohradov prináša takéto zábery

Amatéri aj profesionáli s ich najkrajšími momentkami súťažia v rôznych oblastiach na súťažiach po celom svete. Výnimkou nie sú ani zábery vinohradov, pestovateľov či ich produktov.

Už 10 rokov ich vyhodnocujú v rámci portálu Pinky Lady Food photographer of the Year, ktorý je platformou rôznych podobných aktivít.

Špeciálne vinárstvu a vinohradníctvu je venované ocenenie Errazuriz Wine Photographer of the Year, ktorý sa snaží zachytiť trendy a najlepších autorov v rôznych oblastiach spojených s týmto remeslom.

Ceny sú rozdelené do troch podkategórií. Celkový víťaz získa od organizátorov finančný príspevok 10 000 libier (cca 11 150 eur), spolu ide na odmeny autorom 20 000 libier.

Produkty

Kategória určená pre fotografie samotných produktov. Od hrozna, cez pohár s vínkom alebo uskladnenie fliaš v pivnici, to všetko môže byť námetom pre príspevok do tohto segmentu.

Víťaz kategórie Produkty. Autor Patrick Desgraupes.

Ľudia

Každý, kto sa pohybuje v prostredí vinárskej výroby či pestovania viniča sa tu môže nájsť. Vítané sú akčné, reportážne fotografie zachytávajúce bežné situácie nezvyčajnou optikou, ale aj portréty ľudí od vína.

Hlavná cena súťaže, víťaz katzegórie Ľudia. Autor David Weimann a jeho portrét Meike a Dӧrte Näkelových, nemeckých producentiek vína Pinot Noir (Rulandské modré).

Miesta

Tretia z kategórií prezentuje akékoľvek lokality či miesta spojené s pestovaním hrozna, produkciou vína či jeho prezentáciou a predajom. Na záberoch sa tak môžu objaviť tak vinice, ako aj pivnice či dokonca vinotéky.

V roku 2020 sa do súťaže prihásilo 9000 autorov z celého sveta, vyhlásenie výsledkov sa konalo v apríli 2020.

Víťaz kategórie Miesta: Autor Thomas Hyland, zasnečené vinice v lokalite Castiglione Falletto v Piemonte.

Ak máte záujem zaslať do ďalšieho ročníka súťaže aj svoje fotografie, prihlasovací formulár nájdete tu.

Ocenené fotografie z minulých ročníkov:

Ján Bednarič, foto Pink Lady Food Photographer of the Year

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *