Račanská lokálka po uličkách aj viniciach štartuje

Máte chuť lepšie spoznať genius loci bratislavského malokarpatského podhoria atraktívnou túrou po Račanskom vinohradníckom chodníku? Kedykoľvek si ho už teraz môžte prejsť peši či na bicykli. Novinkou tejto sezóny je Račanská lokálka – nová víkendová linka Prešporáčika.

Vďaka nej uvidíte ešte viac – prevezie vás uličkami starej Rače, jej vinicami a tiež sa zastaví pri najobľúbenejších pivničkách miestnych pestovateľov a producentov.

Aktualizácia: Jazdu na Račanskej lokálke si už môžete rezervovať a zakúpiť on-line

Je určená pre všetkých – veľkých aj malých výletníkov – ktorí radi objavujú nové miesta a výhľady, ktoré nemusia byť vzdialené stovky kilometrov, ale niekedy sa ukrývajú len pár metrov od nášho domova.

Račanská lokálka známeho Prešporáčika začína svoju púť po malebnej Rači už v sobotu 4. júla. Premávať má následne každý piatok od 10. júla až do septembra vždy od 15.00 – do 20:00. Od pondelka 6. júla bude možné zakúpiť si miestenky už online.

Svoju jazdu vinohradmi štartuje skúšobne už túto sobotu 4. júla od 15:00 a to bezplatne! Nastúpiť môžete o každej celej hodine od 15:00 do 18:00 pred Nemeckým kultúrnym domom na ulici Barónka 3. Voziť sa môžete až do 20:00, pričom lístok platí na celý deň – premávka bude fungovať tzv systémom hop-in hop-off (naskoč – vyskoč).

Račanská lokálka už prešla pred pár dňami testom známych cestovateľov a propagátorov lokálneho turistického ruchu.

Jednou zo zastávok je vinica Tále, kde budú v sobotu 4. júla podvečer znieť tóny jazzu a soulu (Marcel Palonder, Silvia Josifoska, Ondrej Krajňák) v rámci akcie Slnovrat vo vinici (viac info tu). Ďalšie zastávky vás zavedú k otvoreným viniciam viacerých ďalších producentov, ktorí pripravili občerstvenie nielen pre milovníkov vínka, ale aj pre menších cestovateľov a pasažierov Račianskej lokálky.

Eduard Brichta, Ivan Holík a Karol Križanovič sa na prvých pasažierov (ale nielen ich) tešia vo vinohrade Šínweg, otvorený bude Winzerhof u Hulanských, Rudolf Rakyta bude vo vinici Krátke-Čačkov nad Krasňanmi, Pavol Chvostek sprístupňuje vinotéku v rekonštruovanom vinárskom dome na Alstrovej ulici, rovnako bude otvorená aj Račianska vinotéka v srdci Rače.

Premiérová lokálka je bezplatná, vzhľadom na obmedzený počet miest je nutná rezervácia miestenky na emailovej adrese info@peknacesta.info, ktorej platnosť musí byť potvrdená spätným mailom.

Na odchod v každú celú hodinu je k dispozícii 25 miesteniek, s ktorými sa potom môžete prevážať medzi vinármi podľa chuti až do 20:00.

Každý piatok výlet lokálkou

Po sobotnej úvodnej jazde bude Račanská lokálka jazdiť od 10. júla pravidelne až do septembra každý piatok od 15.00 do 20:00 hodiny. Od pondelka 6. júla bude možné zakúpiť si miestenky už online cez eshop. Bližšie informácie avizujú prevádzkari linky čoskoro.

Rudolf Rakyta bude vítať hostí v otvorenej vinici Krátke-Čačkov.
Rekonštruovaný vinohradnícky dom Pavla Chvosteka je tiež na trase Račanskej lokálky.
Winzerhof u Hulanských
Otvorená vinica Tále

Račianska lokálka

Trasa a zastávky Prešporáčika:

 1. Nemecký kultúrny dom
 2. Genofond frankovky
 3. Vinica Fixle
 4. Vinohrady Fongy, Šimnár, Tále
 5. Námeste A. Hlinku
 6. Vinotéka Pavla Chvosteka, Alstrova
 7. Winzerhaus Hulanských
 8. Pekná cesta
 9. Záhradný bufet Šínweg
 10. Areál pri horárni
 11. Nemecký kultúrny dom

jč, fs, foto archív, mb, ja, RS

Za podporu projektu ďakujeme:
Turizmus regiónu Bratislava / Bratislava Region Tourism

BSK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *