Venujte 2 percentá z daní projektu Račanský vinohradnícky chodník

Zaregistrovali ste aktivity Račianskeho spolku a radi by ste podporili ich pokračovanie aj v roku 2023? Najjednoduchším spôsobom, ktorý vás nebude stáť nič okrem pár minút času, je venovať na činnosť občianskeho združenia 2 percentá z vašich zaplatených daní (tlačivo nájdete tu).

V roku 2023 plánujeme ďalej rozširovať vinohradnícku infraštruktúru, zlepšiť pre návštevníkov orientáciu v rámci chotára a tiež zabezpečiť širšiu propagáciu aktivít vinárov v snahe osloviť domácich aj zahraničných návštevníkov.

Vinica Tále je miestom príjemných stretnutí najmä počas víkendov.

V rámci projektu Račanský vinohradnícky chodník otvoríme v roku 2023 infocentrum v bývalej budove DPB na Detvianskej ulici, kde sa návštevníci Rače vždy dozvedia aktuálnu ponuku a otváracie hodiny viníc, viech či dvorov.

Novinkou bude spustenie eshopu s predajom výrobkov račianskych producentov a tiež predstavenie kolekcie vín, ktoré by si žiadny milovník tohto moku nemal nechať ujsť.

V roku 2023 sa po prvý raz objaví kolekcia vín „Račanský výber“

Zabezpečením propagácie a tiež mobiliáru či gastroservisu chceme podporiť ďalšie rozširovanie tzv. Heurigen, viech vo vinohradoch, s ich neopakovateľnou atmosférou. Práve počas pandémie sa vychádzky do chotára stali pre mnohých obyvateľov Rače ale aj iných častí mesta vyhľadávaným spôsobom relaxu. Našim cieľom je, aby sa z tejto turistiky vo vlastnom meste stal dlhodobý trend.

Verejná oberačka

Ako sme v úvode naznačili, potrebujeme pri naplnení týchto plánov vašu pomoc. Uchádzame sa s projektom Račanský vinohradnícky chodník a jeho novými vylepšeniami o 2 percentá z vašich daní. Pomôžu nám zabezpečiť časť nákladov, o ďalšie sa budeme ako po iné roky uchádzať z grantov, dotácií a výziev.

Údaje na poukázanie 2 % z daní:

Obchodné meno (názov): Račiansky spolok
Právna forma: Občianske združenie
Sídlo-ulica: Alstrova 35, 831 06 Bratislava
IČO: 42261635

Predvyplnené tlačivo na stiahnutie nájdete tu:

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO pre Račiansky spolok v roku 2022

Vopred všetkým ďakujeme za priazeň a tešíme sa na stretnutie pri poháriku račanského na niektorej z akcií v rámci chodníka!

Vzor vyplneného tlačiva:

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby pre Račiansky spolok

Návod na poukázanie 2 percent:

Ak ste zamestnanec, požiadajte zamestnávateľa o doklad „Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti“.

Následne vyplňte do tlačiva „VYHLÁSENIE o poukázaní sumy do výšky 2 % (3 %) zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby“ o poukázaní 2 percent svoje údaje a uveďte, ktorému OZ chcete prispieť.

Buď priamo odovzdajte na podateľni Vášho Daňového úradu alebo poštou pošlite 2 dokumenty – „Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti“ a „VYHLÁSENIE o poukázaní sumy do výšky 2 % (3 %) zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby““.

Právnické osoby vyznačujú príjemcu 1 percenta zo zaplatenej dane priamo v ich daňovom priznaní.

V prípade otázok alebo nejasností pri vypĺňaní tlačív nás môžete kontaktovať na čísle 0905 724 581.

Podrobný postup nájdete aj tu.

Finančný príspevok môžete poslať aj priamo na účet: IBAN SK70 1100 0000 0029 2087 5466

Dve percentá pre Račiansky spolok
Dve percentá pre Račiansky spolok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *